[email protected] +90212 211 11 34

Protez Tırnak

CHIC NAIL SPA AND BEAUTY LOUNGE
CHIC NAIL SPA and BEAUTY LOUNGE

Protez Tırnak

Protez tırnak, tırnakları uzatmak ya da farklı şekiller vermek için doğal tırnağa jel ,akrilik,tip,ve poly jel gibi bircok yeni malzemeleri kullanılarak yapılan bakım uygulamasıdır. Tırnaklarımız protez tırnak uygulaması ile uzamaya devam ettiği için 3-4 haftada bir periyodik bakım gerektirir. Kişiye göre değişen tırnak uzama hızına göre önerilen 3-4 haftadır periyodik bakımları yapıldığı sürece istenilen süre kadar kullanılabilir ve kişi istediği zaman da çıkartılabilir. Protez tırnak, tırnak tıkanıklığı veya tırnak yeme alışkanlığı olan herkese uygulanması önerilir. Tırnak bakımı sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Tırnaklar kerhtin adı verilen bir proteinden meydana gelen tabakalı bir yapıdan oluşur. Beslenme şekliniz tırnak yapınızı etkileyen faktörler arasındadır. Sağlıklı bir şekilde beslenme düzenine sahip olan kişilerin tırnak yapıları da oldukça iyi durumdadır. Düzenli bakımlarla daha da sağlıklı ve güzel görünüm elde etmek mümkün Protez tırnak yöntemiyle kırılgan, uzaması zor, yapısı ince olan tırnaklara ve en başta da tırnak yeme alışkanlığınıza veda edebilirsiniz.
 • Protez Tırnak İşlem Süreci

  CYapılacak tırnak sekli ve uzunluğu belirlenir.
  Yapılacak protez işlemi yöntemi belirlenir.
  ( Jel-Tips-Akrilik )
  Seçilen yönteme bağlı olarak katmanlar uygulanmaya baslar.
  Her kat arasında Uv lamba ile kurutur ve tırnak sekli sabitlenir.
  Sabitlenen tırnağa törpü ile formu verilir.
  Oje işlemi yapılır ve işlem tamamlanır.

 • PROTEZ TIRNAĞI NASIL KULLANMALIYIZ ?

  Protez tırnak, tırnağımıza dışarıdan eklenerek yapılan bir işlem olduğu için kendi tırnağımıza göre daha hassas kullanılması gerekir.
  Çıkarıcı özelliğe sahip kimyasalları, temizlik ürünlerini eldivensiz kullanmaktan kaçınmamız gerekiyor. Sert cisimleri kızmamalı ve tırnağımızda protezlerimizin
  Olduğunu unutmamalıyız.

  PROTEZ TIRNAK KALICILIGI NEDİR ?

  Protez tırnak doğru işlem ,profesyonel ellerde yapılır ve kullanıcı da bilinçli olursa 3 hafta (21 gün ) kadar kullanılabilir. 3 Hafta sonrasında tırnaklarımız diplerimizden uzamış
  Olacaktır. Uzayan kısımları her 3 haftada bir Protez Tırnak Bakim işlemiyle yenilersek istediğimiz kadar uzun aylar kullanabiliriz.

  TIRNAK UZATMAK İÇİN PROTEZ TIRNAK KULLANILABİLİR Mİ ?

  Geç uzayan ve ince yapılı tırnakları uzatmak için de Protez Tırnak tercih edilebilir. Bunun yanı sıra Tırnak Yeme Tedavisi içinde protez tırnak işlemi sıklıkla kullanılan bir yöntemdir.
  Tırnaklarına devamlı sitemsizce zarar veren kişiler tırnaklarını uzatmak , güzel bir görünüme sahip olmaları için protez tırnak yapıyoruz. 3 haftalık süreçte tırnaklarına zarar veremedikleri için tırnaklar diplerdenUzamaya baslar.