Chic Nail Akademi 

Chic Nail Akademi, cagimizin gelismekte ve talep goren mesleklerinden olan Tirnak sektorine Bilincli ve Profesyonel Uzmanlar yetistirmek icin hayata gecirilmistir.

Manikür-Kalıcı Oje-Protez Tırnak Eğitimi:

Eğitim Kitapçığı ve Eğitimde Kullanılan Tüm Malzemeler Ücretsizdir. 
Akademi sonunda SERTİFİKA verilecektir. 
Saat  10:00-17:00 arası
Toplam Akademi Zamanı 5 gün
Sınıflarımız Hızlıca Dolmaktadır.
Kayıt için aşağıdaki numaralardan
Detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için ulaşabilirsiniz.

☎️ +90 212 211 11 34
 0539 305 12 21

TIRNAK NEDİR, NASIL OLUŞUR ?

Her parmağın üzerinde bulunan travmaların parmakları koruyan ve küçük objelerin tutulmasınısağlayan organ.Yassı,şeffaf,damar ve sinir yoktur.Sağlıklı tırnakta %18 su bulunur.Saç gibi epidermisin boynuzsu hal almasıyla oluşur.

TIRNAĞIN YAPISI

 Tırnak Gövdesi:Kökten serbest uca uzanan ,tırnak yatağına yapışık gibi görünen kısım

 Tırnak Kökü:Tırnağın tabanı

 Serbest Kenar:Parmak uçlarının üstünde oluşan son kısım.

TIRNAKLARA BİTİŞİK YAPILAR

Tırnak Yatağı:Üstünde tırnak gövdesinin durduğu cilt parçasıdır.Kann damarları ve sinirler bulunur.

 Matrix:Tırnak yatağının ,tırnak kökünün altına devam eden kısmıdır.Sinirler lenf ve kan damarları bulunur.

 Lunula:Tırnağın alt kısmındadır,altında matrix  kalır.

Hyponyehium :  Serbet kenarın altındaki deri.

Perionehium :  Tırnak sınırını çevreleyen deri.

Tırnak Damarları : Tırnak kenarının üzerine binen, deri bölümleri.

Tırnak oluklarlı : Tırnağın iki yanında, tırnağın büyürken üzerinde hareket ettiği oluklar.

Manto : Kökün içine yuvarlandığı derin deri parçası.

Embryoda 5. Ayda oluşmaya başlar.

Uzama aşamları ;

 • Matriks deki hücreler bölünür,
 • Yaşlanan hücreler öne itilir,
 • Öne doğru itilen yukarıya doğru çıkar ve ölür,
 • Hücre keratinle dolar, sertleşir.

Gençlerde daha hızlı tırnak uzar. Ortalama büyüme hızı, 0,5 ile 1,2 mm arasıdır.

 • Tırnak ; Sağlığımız açısından önemli bir yere sahip olan tırnaklarımız, insanda el ve ayak parmaklarının ucunda yer alan, parmak uçlarının dış kısmını örten, oval şekilli, sert, hafifçe eğri, parlak, yarı saydam boynuzsu yapı tırnak organımızdırTırnaklar keratin adını verdiğimiz sertleşmiş bir tür proteindir. Sağlıklı bir insanın vücudunda yer alan yirmi parmağın hepsinin ucunda tırnak olması gerekir.Tırnak, anatomik olarak kök, gövde ve serbest uçtan oluşur. Kök kısmı deri ile örtülüdür. Gövdenin üst yüzü serbesttir ve şeffaflığı nedeniyle  pembe renkte bir görünümü vardır. Üzerinde uzunlamasına çizgiler vardır. Dip taraftaki beyaz kısma lunula denir.Bu yapının alt kısmında matriks yer alır, tırnak büyümesinde önemli rol oynar.
 • Tırnağın Yapısı ; Tırnak göründüğü gibi basit bir yapıya sahip değildir. Tırnaklarımız mükemmel bir işçiliği içinde barındırmaktadır. El ve ayak parmaklarımızın uçlarında bulunan tırnaklarımız sert bir yapıya sahiptir. Sert olmasına rağmen oluşturucu maddesi olan keratin sayesinde esneklik kazanmıştır.Tırnağımızın derinin içine doğru uzanan kısmına tırnak kökü adı verilmektedir. Parmağımızın üzerine yayılan kısmı ise tırnak gövdesidir. Tırnak gövdesi tırnağımızın en büyük bölümüdür. Derinin üzerine yayılmayan ve dışarı doğru uzayan kısmına ise tırnak ucu denilmektedir. İnsanlar tırnak uçlarını uzadığı zaman kesmektedirler. Kesmediği zaman günlük yaşamlarında bir takım sıkıntılar yaşamaktadırlar. Tırnak üç tabakadan oluşmaktadır.Bunlar üst tabaka, orta tabaka ve alt tabakadır.Alt tabaka cildimize temas etmektedir.
 • Tırnağın Oluşumu ; Tırnak yatağına matriks adı verilmektedir. Tırnağımızı herhangi bir olay sonucunda kaybetmemiz durumunda matriksde bulunan hücreler çoğalmaya başlamaktadır. Yukarı doğru çoğalan hücreler önce silindirik sonrasında ise kübik bir şekil almaktadır. Üst üste yığılan bu hücreler giderek yassı bir görüntü almaktadır. Tırnak içinde sentezlenen keratinlerin depolanır. Keratin lifleri birbilerine kuvvetli bir şekilde bağlanmaktadır. Bu bağlanma sonucunda tırnaklar geniş bir yüzey haline gelerek oluşumunu tamamlar. Tırnak yatağında meydana gelecek bazı yaralanmalarda tırnak kalıcı hasar görebilir. Bazı durumlarda ise tırnak çıkmamaktadır. İnsan tırnakları ortalama olarak 100 günde 1 santimetre uzamaktadır. Ancak bu uzama oranı kişisel özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Yaş, yaşanılan ortam, genetik ve mevsim durumu tırnak uzama hızını etkilemektedir. En hızlı uzayan tırnağımız ise serçe parmağımızda bulunan tırnaktır. El tırnakları ayaklarımıza göre daha hızlı uzamaktadır. Çünkü su ile daha fazla temas eden tırnak dokuları yapısı gereğince uzamaktadır.Tırnaklarımızın normal rengi pembedir. Ancak kandaki karbondioksit oranı arttığında tırnaklar morarmaktadır. Kandaki karbondioksit oranı sigara içenlerde ve kirli hava soluyanlarda fazla bulunmaktadır. Deterjan ve benzeri ürünler kullanıldığında ise eldiven takılmadığı taktirde tırnaklarda iltihaplanmaları oluşturur.  Tırnak bakımına gerekli önem verilmediğinde tırnak batması, kanca tırnak ve tırnak iltihaplanması meydana gelebilmektedir.
 • Tırnak Uzama Aşaması ;Normalde tırnak, serbest ucu boyunca deriden ayrılarak haftada bir milimetre kadar uzar. El tırnaklarının uzayıp tamamen yenilenmesi 4-6 ay, ayak tırnaklarının ise 12-18 ay sürer. Tırnakların büyüme süresi kişiden kişiye, yaşa, mevsime, özel bakıma ve kalıtsal özelliklere göre farklılık gösterir Gençlerde yenilenme yaşlılardan daha hızlıdır. Özenli bir bakımla 5-6 cm kadar düzgün uzar fakat  bundan sonra pençe tarzında büyüme gösterir.
 • Parmak ve Parmak Sağlığı İçin Tırnak Önemlidir ;Tırnaklar, parmak uçlarını zedelenmeden koruyan, tutmayı kolaylaştıran deri ekleridir.
  Tırnakların şekli kişilere göre değişmekle birlikte, genellikle oval veya üçgenimsi şekillerdedir.
 • Sağlıklı Bir Tırnak Nasıl Olmalıdır ; Parlak, pürüzsüz yüzeyli, esnek ve dış etkenlere dirençli olmalıdır. Vücuttaki değişik hastalıklar, fiziksel etkenler, ilaçlar, doğrudan tırnakları tutan hastalıklar, tırnaklarda bozukluğa neden olurlar. Tırnaklardaki bu bozukluklar hem estetik kusur oluşturur, hem de tırnakların işlevlerini bozar.
 • Sağlıklı tırnaklar ; Tırnakların sağlıklı olması için içerisinde kalsiyum içeren besinlerin tüketilmesi gerekmektedir. Yumuşak ve kolay kırılan tırnaklarda kemik yapısının zayıf olduğunu gösterir ve kalsiyum başta olmak üzere flor ve d vitamini alınması gerekmektedir. Eczanelerde satılmakta olan biyotin de oldukça iyi gelmektedir. Tırnak etlerinin alınması, kopan bölgeye mikropların hücum etmesine sebep olacaktır. Tırnak eti giderici krem kullanabilir, illa ki koparacaksanız bile bu bölgeyi hemen sterilize etmeniz gerekmektedir.
 •  MALZEME
 • Kütikul giderici solusyon
 • Manikür tası
 • Törpü
 • Kron
 • El kremi
 • Oje
 • Kolanya

 

 • UYGULAMA
 • Öncelikle tırnak törpülenir
 • Tırnak etleri kalın ise ılık ve şampuanlı suda bekletilir.
 • Kütikul kron ile geri itilir.
 • Kütikul giderici tırnak diplerine sürülür ve 2 dak. Beklenir.
 • Kron veya sert bir fırça ile etler temizlenir.
 • Tırnak kolanya ile dezenfekte edilir.
 • El masajı yapılır
 • Oje sürülür
 •  

TIRNAK BİÇİMLERİ

 • Oval
 • İnce , Uzun , Sivri
 • Kare veya Dikdörtgen
 • Yuvarlak

Kalıcı Oje Nedir ?;

Kalıcı oje son yıllarda ülkemizde çok popüler olmaya başlayan doğru uygulandığı takdirde kadınlar için muhteşem bir seçenek haline gelmiştir.

Peki neden kalıcı oje?

Bir düşünün, sabah uyandınız işe gitmek için hazırlanıyorsunuz ve oje sürmek ile uğraşmak zorundasınız. Yada akşam iş yemeginiz var belki de bir  sosyal aktivite planınız.

Hazırlanma aşamasında kurumasını beklemek zorundasınız, birde bozulma riski. Işte bu aşamada kalıcı oje devreye giriyor. Bozulmayan, sararmayan ve kırılmayan tırnaklar ortaya çıkıyor.

30 dakikada 14 gün boyunca muhteşem bir görüntü elde etmiş oluyorsunuz.

 Böyle bir seçenek varken artık normal ojelerin yerini neden kalıcı ojeler almasın.

Bizde KOKO NAİL  olarak artık Türkiyedeyiz.

 CHİC NAİL ailesi ile Nişantaşındaki  salonumuzda KOKO NAİL ürünleri ile yapılan “muhteşem uygulamalar ve uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen eğitimlerimiz ile sizlerle olmaktan çok mutluyuz’’. İster kalıcı ojelerimizi deneyimlemeniz için, ister bu işten yüksek kazanç elde etmek için, sizleride aramzıda görmekten mutluluk duyarız.

Kalıcı Oje Nasıl Uygulanır? ;

Önce tırnaklar istenilen şekilde törpülenir. Daha sonra tırnaklar yağdan arındırılır ve tırnaklar matlaştırılır. Tırnaktaki kusurları kapatmak için baz uygulaması yapılır. Ardından oje sürme işlemine geçilir ve top coat uygulanır. Her kat için tırnaklar 60 saniye UV ışığında bekletilir. Uygulama bittikten sonra ellerinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Herhangi bir bozulma söz konusu olmayacaktır.

Protez tırnak uygulamaları ve teknikleri yakın zamanda ülkemizdede yoğun olarak kullanılmaya başlamış olup, bizlere yeni iş imkanları ve yüksek kazançlı profesyonel bir ortam yaratmıştır.

Peki nedir bu protez tırnak; biliyorsunuz protez demek canlıların vücutlarında eksik yada yeterli olmayan, sağlık açısından kişiyi rahatsız eden eksikliklerin en yakın haliyle benzerinin ile değiştirilmesi, yada güçlendirilmesidir.

 Protez tırnak da tamda bunun gibidir, yani tırnaklarını uzatamayan yada güçsüz olduğunu düşünen,kırılgan yapıda olan,  tırnak yeme hastalıklarına sahip olanlarda yani tırnakları ile barışık olmayan herkes için 60 yıldır gelişen bir uygulamadır.

 Bizde yeni gelişen  bu sektörde KOKO ailesi olarak tırnak teknikeri olup, yüksek kazanç elde edip,  sektörde yer almak isteyen herkesi aramıza bekliyoruz.

 • Protez tırnak tırnağa zarar verirmi? ; Biz CHIC NAİL ailesi olarak hayır diyoruz. Ama bir şart ile,iyi eğitim almış ne yapıp yapmaması gerektiğini bilen uzmanlar tarafından yapılan bir uygulama tırnağa zarar vermez.
 • Protez tırnak tırnağı inceltiyormu? ; Profesyonel tırnak teknisyenleri ile yapılan uygulama ise asla zarar söz konusu değildir. Protez tırnağı 5 yıl çıkarmadan kullananlar var. Bu sure zarfında doğru uygulama ile tırnakda hasar söz konusu olmaz.
 • Protez tırnak tırnağı sarartıyormu? ;Protez tırnak tırnağı sarartmaz çünkü oje değildir bu kadar net uzun sureli kullanımda ojenin verdiği kimyasal etki ile sararmış tırnaklar protez tırnak işleminde yoktur unutmayın tırnağı sarartan kapalı kalması değil oje içindeki formeldehiyt fıythalat toulun gibi kimyasallardır kullandığımız ürünlerde bu kimyasallara yer olmadığı için sararma söz konusu olmaz. 
 • Kullanım süresi nedir? ; 3 haftada bir yapılan bakımlar ile süreriz, daha güçlü ve dayanıklı sizinde istediğiniz boyut ve şekillerde tırnaklara sahip oluyorsunuz.
 • Tırnak yeme sorunuda etkilimidir?; Ülkemizde ve dünyada bir çok insan tırnak yeme sorunu ile mucadele etmektedir. Bu noktada doktorların da artık önerdiği, en etkili yöntemlerden biriside protez tırnak yöntemidir. Ülkemizde de artık çok sık başvurulan en etkili yöntemdir.
 • Tırnaklarım alttan uzamaya devam edicekmi?; Evet, uzamaya devam ediyor, hatta eskisinden daha fazla ve hızlı uzayacaktır. Çünkü protez tırnak yapılan bozuk tırnak yapılarında tırnak yağını ve besinini içeride daha fazla hapsedebiliyor. Bu yüzden zarar görmüş tırnaklarda uzama daha hızlı oluyor.
 • Protez tırnak normal yaşantımı etkilermi? ; Hayır. Protez tırnak uygulanmadan nasıl ise yine aynı şekilde kullanılabilir. Sadece cekme itme kuvvetinin fazla olduğu yerlerde dikkat edilmelidir. 
 • Protez tırnak kırılırmı? ; Evet kırılabilir, kendi tırnağımızın yapısından 20 misli daha güçlüdür, kırılması daha zordur, ama imkansız değildir. Dikkat edildiği zaman bakım süresince kullanımı kolay ve zahmetsizdir.
 • Jel protezmi, akrilik protezmi?; Jel yada akrilik dünya ikiye ayrılmış durumda. Birisi daha sert yapıda olan akrilik, birisi kendi tırnağımız ile uyumlu esneklikdeki jel. İki üründe birbirine benzer içerikdedir. Peki neden tercih meselesidir. Tırnağın uygunluk durumuna gore tercih edilmeli ve kişiler bu şekilde yönlendirilmelidir.

Doğru ürün seçimi zararsız bir uygulama ve müşteri memnuniyeti için çok önemlidir.

 • Misafir tanışma ve karşılama ;Unutmayınki bir salonda ilk karşılama çok önemlidir. Misafirinizin size güveni ve samimeyeti o anda belirlenir ve buda gelen misafirin daha sonraki işlemler için sizi tercih etmesine sebebiyet verir.
 • Protez tırnak malzemeleri sterilizasyon ve koruma; Salonunuza gelen her misafir steril koşullarda hizmet alma hakkına sahiptir. Tüm aletlerinizin diğer müşteriye geçmeden temizlenmesi çok önemlidir.Her kullanılan malzeme mutlaka sterilizasyon makinesinde bekletilmelidir. Tırnak hastalıklarının bulaşmasını engellemek için tek çözüm yoludur.
 • Uygulama yapılabilecek ve yapılamayacak tırnakların tespit ve teshisi; Tırnaklara işlem yapabilmek için öncelikle tırnak yapısını çok iyi bilmek gerekmektedir.Hangi tırnaklara işlem yapılabilir yada yapılamaz olduğunu anlamak için iyi bir eğitim almış olmak gerekmektedir.Mantar vb. Hastalıkların tedavisi için ayak sağlığı merkezi veya birdoktora yönlendirmek gerekmektedir.
 • Protez yapılacak tırnağın uygulamaya en doğru şekilde hazırlığı; İlk aşama çok önemlidir ilk aşama doğru yapılırsa bakım zamanı gelene kadar sorunsuz bir uygulama yapılmış olur. Iyi bir manikür yapmak ve tırnağın nemini güzel almak başlangıç aşaması için çok önemlidir.
 • Uygulama yapılacak tırnağa kuru yada ıslak manikür uygulaması; Burda protez uygulanacak tırnağın zarar vermeden etlerden arındırılması önemlidir. Protez tırnak yapmadan once kuru manikür yapmak daha sağlıklı bir işlemdir. Kuru yada ıslak manicure karar vermek için etlerinn durumuna bakılmalıdır. 
 • Uygulama yapılacak tırnak yüzeyinin dehidratasyonu (ph ve yağ oranı ) ayarlama;Işleme başlamadan once tırnak yüzeyin temiz olması gereklidir, çünkü yağ ve ph düzeyi ayarlanmayan bir tırnak tutuculuğu olmayan bir tırnak demektir.
 • En doğru şekilde tip nasıl yapıştırılır; Tırnak uzatma seçeneklerinden birtanesi tip’dir. Tip yapıştırırken en önemli konu hava almadan yapıştırılması, ve iyi bir yapıştırıcı kullanılmasıdır. 
 • En doğru şekilde şablon nasıl kullanılmalıdır;Tırnak uzatma seçeneklerinden birtanesi şablondur.En fazla tercih edilen sistemdir, tırnağa doğru ve düzgün şekilde uygulama yapıldıgında yapılacak olan protezin sağlam ve güzel gözükmesini sağlar.
 • Uzatma yapılan tırnağa en doğru şekilde jel dolgu nasıl yapılmalıdır;Jel dünyada en fazla rağbet gören sistemdir. Jelin Doğru sürülmesi çok önemlidir aksi takdirde hava alma ve kırılmalar yaşanır. Dip kısma çok değmeden biraz kalın yapılmalıdır. Jel uygulanacak tırnağın yağlı kalmaması en önemli noktalardan birisidir. 
 • Elektrikli Törpü ne için kullanılır ; Elektrikli törpünün kullanım alanları oldukça fazladır. Protez tırnaktan manikür ve pedikür işlemleri için ya da ölü deri temizleme işleminde kullanılır.Protez tırnak uygulamasında bu işi yapan uzman personellerin yardımı ile kullanılır. Protez tırnağın inceltilmesi ve kısaltılmasında kullanılır. Manikür ve pedikür kişisel bakım uygulanmasında en hızlı ve kullanıma uygun olan cihazlardandır. Manikür işleminde etlerin alınması işlemini yapar. Tırnak boyu ayarlama ve törpüleme işlemi içinde uygun olan uç takıldıktan sonra kısa zamanda müthiş sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır. Pedikür işlemi için sizler için en uygun cihazlardan biridir elektrikli törpü. Manikür işleminde olduğu gibi etlerin alınması ve tırnakların bakımı işlemlerini yapabilir. Bunun yanında ayak tabanında bulunan ölü derilerin alınması işlemini de hızlı ve acısız şekilde tamamlar. Ayarlanabilir hız seçeneği sayesinde hassasiyetinize göre ayarlanabilir.Ayakta bulunan mantar sorunu içinde kullanılan elektrikli törpü vazgeçilmez bir ürün olarak hayatınızda yerini alacaktır. Elde veya ayakta bulunan batıklar içinde törpü uygun uç ile kullanılabilir. Ve batık sorunlarınızdan uzun vadeli olarak kurtulabilirsiniz.
 • Sarı Tırnak Durumu ; Tırnak sararması ve kalınlaşması genelde mantar hastalığında görülmektedir. Ayrıca solunum yolu rahatsızlıklarının da habercisi olabilmektedir. Bu durumda hemen bir cildiye hekimine görülmesi gerekmektedir.
 • Yeşil Tırnak Durumu ; Bakteriyel enfeksiyonları olduğunu gösteren bir durumdur. Bakteriler tırnağı yeşil renge getirmektedir.
 • Siyah ve Kahverengi Tırnak Durumu ; Yukarıda anlatmış olduğumuz matris bölümündeki renk hücrelerinin sayısındaki ani artışa bağlı olarak gözlemlenen bir durumdur.
 • Kırmızı Tırnak Durumu ; Tırnak dışarıdan herhangi bir darbe aldığı zaman altında ödem gibi oluşan kanama durumudur. Bu durum geçicidir.
 • Beyaz Tırnak Durumu ; Eğer tırnaklar üzerinde beyaz noktalar halinde şekiller varsa bu böbrek rahatsızlığının habercisidir. Eğer düz beyaz ise mantar enfeksiyonudur.
 • Tırnak Batması ; Genelde ayaklarda görülen bir rahatsızlık tipidir. Aşağıdaki sebepler tırnak batmasına sebep olabilmektedir.  Bu sorunlar ortadan kaldırıldığında tırnak batması durumu ortadan kaldırılabilir.
  • Tırnak yapısının kalın olması
  • Aileden gelen kalıtsal özelliklere bağlı ayak bölgesinin bozuk olması
  • Dar ve ince ayakkabıların kullanılması
  • Yanlış tırnak kesim hatası. Bu hata durumunda tırnaklar fazlaca derinden kesilmesi ve tırnağın etli bölgeye baskı uygulamasıdır.